
CELE POLSKIEGO INSTYTUTU MEDYCZNEGO OKREŚLONE W STATUCIE STOWARZYSZENIA (ART. 6 STATUTU)
Nadrzędnym celem Polskiego Instytutu Medycznego jest wspieranie człowieka na każdym etapie jego rozwoju w zachowaniu dobrego zdrowia, jego poprawie, a w szczególności zapewnienie godnego życia, bez względu na wiek, płeć, rasę wyznanie, orientacje seksualną, poglądy polityczne.
Szczegółowymi celami Stowarzyszenia są:
-
W zakresie opieki zdrowotnej i służby zdrowia:
- Ochrona i promocja zdrowia.
- Podnoszenie jakości świadczonych usług w zakresie medycyny.
- Zapewnienie opieki medycznej osobom niesamodzielnym.
- Prowadzenie działalności wspierającej rozwój służby zdrowia w formie projektowania, wprowadzania i popierania innowacji w zakresie organizacji i zarządzania placówkami służby zdrowia.
- Pomoc rzeczowa i finansowa w zakresie wyposażania, remontów i innych prac wspierających rozwój placówek służby zdrowia.
- Doskonalenie zawodowe pracowników służby zdrowia poprzez prowadzenie działalności szkoleniowej i wymiany doświadczeń z innymi ośrodkami w kraju i za granicą.
- Działalność edukacyjna w zakresie ochrony i promocji zdrowia.
- Promocja zdrowia i propagowanie zachowań prozdrowotnych.
- Organizacja i prowadzenie placówek działających w zakresie opieki zdrowotnej.
-
W zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych:
- Prowadzenie działalności wspierającej rozwój organizacji i placówek wspomagających integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem w formie projektowania, wprowadzania i popierania innowacji programowych w tym zakresie,
- Pomoc rzeczowa i finansowa w zakresie wyposażania, remontów i innych prac wspierających rozwój placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
- Doskonalenie zawodowe pracowników ośrodków dla osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie działalności szkoleniowej i wymiany doświadczeń z innymi ośrodkami w kraju i za granicą.
- Popieranie badań naukowych, których celem jest rozwój pomocy dla osób niepełnosprawnych.
- Organizacja i prowadzenie placówek wspierających integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem.
- Wspieranie rzeczowo – finansowe tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.
-
W zakresie działalności oświatowej:
- Rozpowszechnianie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie medycyny oraz nauk pokrewnych.
- Prowadzenie działalności wspierającej rozwój oświaty w formie projektowania, wprowadzania i popierania innowacji programowych w zakresie edukacji w dziedzinach nauk medycznych.
- Organizacja i prowadzenie uczelni, szkół i placówek oświatowych niepublicznych.
-
W zakresie działalności naukowej:
- Poszerzanie wiedzy z zakresu nauk związanych z medycyną i dziedzinami pokrewnymi.
- Wydawanie książek, broszur, poradników i innych form umożliwiających publikację materiałów, które są własnością Stowarzyszenia.
- Pomoc swoim członkom w zakresie kształcenia oraz pracy naukowej, w szczególności publikacji artykułów naukowych i prowadzenia badań naukowych.
- Promowanie nowych rozwiązań w zakresie medycyny uznanych przez naukowców z kraju i zagranicy.
- Propagowanie działalności naukowej wśród członków, uczniów, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych działalnością naukową.
- Organizowanie konferencji i seminariów naukowych, szkoleń, warsztatów oraz spotkań w celu wymiany doświadczeń naukowych i badawczych.









